Napisz do nas
Zalety włókna bambusowego

Zalety włókna bambusowego

Te zalety włókna bambusowego mile Cię zaskoczą

Bambus to świetny uniwersalny materiał do produkcji wszystkiego możliwego, od domów, przez papier, po odzież. Niewiele osób wie, że bambus nie jest właściwie drzewem, ale rodzajem trawy. Miłośnicy wysokiej jakości odzieży dobrze wiedzą, że bambusowa bielizna jest przyjemna, wygodna i ładna, ale bambus oferuje wiele innych nieoczekiwanych korzyści.

 

Zdrowie (dopiero) na pierwszym miejsc

Każdy materiał ma inne zalety, a włókno bambusowe nie jest wyjątkiem. W pierwszej kolejności jest hipoalergiczny, jednocześnie wzorowo przewiewny, a jego noszenie minimalizuje przejawy powikłań skórnych. Jeśli więc szukasz materiału, który pamięta również o Twoim zdrowiu, to bambus jest zdecydowanie świetnym wyborem.

Na przykład każdy diabetyk potwierdzi, że wybór odpowiednich butów i skarpet jest dla niego ważny. Skarpetki bambusowe wspomagają mikrokrążenie, nie występują obrzęki i pęcherze oraz późniejsze urazy, które są dla diabetyków bardzo nieprzyjemne i trudne do wyleczenia. Szczególnie latem dla kobiet koszmary senne to nieprzewiewna bielizna, która przyczynia się do nieprzyjemnych infekcji. Rozwiązanie? Wypróbuj majtki z włókna bambusowego lub legginsy z bambusa. Obie te sztuki są przewiewne i bardzo przewiewne w noszeniu.

 

Komfort i styl w jednym

Okrągłe włókna bambusowe są bardzo przyjemne, a ich noszenie zapewnia maksymalny komfort. Nigdzie nie drapią ani nie uciskają, a jednak pozostają na swoim miejscu. Do noszenia na co dzień (na przykład do pracy, gdzie trzeba siedzieć przez wiele godzin) odpowiednia jest kombinacja bielizny i skarpetek z bambusowego repertuaru. Poczucie komfortu zapewnia również fakt, że włókno bambusowe odprowadza wilgoć dwa razy szybciej niż bawełna. Latem nie poczujesz się w nim spocony, a ponadto zapewnia dobrą ochronę przed promieniowaniem UV. Zimą w nim nie będzie zimno, bambusowe skarpetki potrafią doskonale grzać.

Nie musisz się obawiać, że wszystkie pozytywne cechy odzieży bambusowej zostaną drogo odkupione przez nienowoczesny wygląd. Możesz kupić bambusowe legginsy w klasycznym czarnym kolorze, który jest ponadczasowy, ale odważniejsze kobiety mogą sięgnąć nawet po wzorzystych sztukach. To samo dotyczy skarpetek, te mogą uzupełniać elegancki garnitur lub mogą stać się istotnym elementem całego outfitu.

 

Zrównoważony i dostępny

Jeśli myślisz o środowisku i zrównoważonym rozwoju, odzież bambusowa Cię przyjemnie zadowoli. Bambus to w stu procentach naturalny materiał, który bardzo szybko rośnie, zapobiega erozji gleby i zatrzymuje wodę w krajobrazie. Chodzi o naturalnie występujący rodzaj trawy. Odzież bambusowa dzięki swojej odporności wytrzyma bardzo długo. Powyciągany stan na legginsach to już przeszłość. Częste pranie nawet nie niszczy skarpetek, dziurawe pięty u bambusa zdecydowanie nie stanowią zagrożenia. Odzież bambusowa to po prostu odzież, która przetrwa z Tobą długie dni pracy i pojedzie z Tobą na wymagającą wędrówkę, zachowując przy tym swoje świetne właściwości.

Obecnie marnowanie zasobów nie jest rozsądne i to samo dotyczy finansów. Może obawiasz się, że ubrania bambusowe są drogie, ale prawda jest inna. Za wysokiej jakości skarpetki czy legginsy zapłacisz mniej niż za bawełniane i jeszcze wytrzymają Ci na dłużej, nie wspominając o wszystkich wyżej wymienionych zaletach.

Jeśli wciąż wahasz się i rozmyślasz o bambusowych ubraniach, to przypomnij sobie, że noszenie bambusowych ubrań wspomoże Twoje zdrowie, będziesz wyglądać stylowo, a jednocześnie nie zrujnujesz naszej planety i swojego portfela. I to się przecież opłaca.